Katalog technologiczny

Tytuł:

Pipeta czterokanałowa

Status ochrony:

Wzór użytkowy DE202020105328U1 – Niemcy,

ES1258174U8 – Hiszpania Zgłoszenie wzoru użytkowego W.128580 – Polska,

FR2009663 – Francja

Przedmiot:

Przedmiotem wzoru użytkowego jest pipeta 4-kanałowa przystosowana kształtem do pobierania/wypuszczania cieczy z płytek 4-dołkowych. Pipeta z zewnątrz składa się z przycisku pipetowania, przycisku wyrzutnika, pokrętła do ustawiania objętości i tulei hamującej, nakrętki trzonów oraz 4 trzonów ustawionych w kształt kwadratu. Wewnętrzne elementy trzonów stanowi zespół nurnika, sprężyna pipetowania, elementy docisku, tuleja dociskowa oraz uszczelka z o-ringiem.

Korzyści:

Zastosowanie proponowanego rozwiązania znacznie przyspiesza pracę operatora oraz zmniejsza ryzyko niepowodzenia badania naukowego i w rezultacie chroni przed niepotrzebnym generowaniem kosztów. Istotnym i niedostępnym do tej pory rozwiązaniem jest zastosowanie 4 trzonów, tworzących kształt kwadratu. Odległości między trzonami dobrane są w taki sposób, aby po nałożeniu końcówki typu T.I.P.S możliwe było pobranie/wypuszczenie cieczy jednocześnie z wszystkich dołków standardowej płytki 4-dołkowej.

Etap prac:

Prototyp rozwiązania.

Zastosowanie:

Hodowla komórek na płytkach 4-dołkowych jest praktykowana w laboratoriach medycznych i naukowych, szczególnie podczas przeprowadzania immunocytochemii.

Kontakt:

@: jaroslaw.kowalewski@umed.lodz.pl tel.: 797 604 075

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.