Smart-Up Lab 2024

Co będziemy robić?

Smart-Up Lab 2024 to już 9. edycja programu organizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi.  Stanowi kontynuację międzynarodowego projektu realizowanego przez 4 lata w konsorcjum z Europejskim Instytutem Innowacji i Technologii (EIT). 

Projekt trwa miesiąc i składa się z czterech paneli: 

  • tworzenie zespołu interdyscyplinarnego i praca nad pomysłami 
  • prezentacja produktu przed potencjalnymi partnerami, klientami i inwestorami 
  • realia rynkowe i rozwój projektu 
  • inwestuj i daj zainwestować w siebie 

Tegorocznym hasłem przewodnim programu preinkubacyjnego będzie  

„Aby wydać, trzeba zarobić,
czyli nie przywiązuj się do swoich pomysłów!”. 

Uczestnicy na każdym z etapów przejdą crash testy, które będą miały na celu przygotować ich na możliwe komplikacje, trudności oraz wyzwania poprzez zderzenie ich koncepcji ze ścianą. Na takie działania przeznaczymy mniej więcej 1/3 czasu trwania projektu, bo chcemy być przekonani, że zespoły absolwentów, które będą zamierzały nadal rozwijać swoje pomysły, podejmą to wyzwanie naprawdę świadomie. 

 

Najlepsze projekty będą miały możliwość prezentacji podczas Forge of Talents w listopadzie, a także zyskają szansę na wzięcie udziału w programie Venture Building prowadzonym przez The Heart.

Dla kogo?

Program skierowany jest przede wszystkim do osób zainteresowanych tworzeniem kreatywnych rozwiązań i innowatorów: studentów, doktorantów, absolwentów, naukowców i przedsiębiorców.
Możesz już mieć swój pomysł na innowację, ale nie jest to koniecznie – w ramach warsztatów nauczymy się pracy nad tworzeniem zespołów i rozwoju projektu od początkowej fazy, a także tworzenia rozwiązań w odpowiedzi na zdiagnozowane różnymi metodami potrzeby.
Program jest otwarty dla uczestników ze wszystkich dziedzin m.in: medycyny, nauk przyrodniczych, ekonomii, informatyki, dyscyplin technicznych lub artystycznych.

W jaki sposób?

Program będzie realizowany w październiku, w formie zajęć stacjonarnych, w języku polskim. Dla chętnych przygotujemy dodatkowe zadania do realizacji pomiędzy warsztatami. W czasie trwania całego programu Uczestnicy będą mogli skorzystać ze wsparcia i konsultacji Mentorów.
Program jest płatny.
Opłata za udział w programie wynosi 250 zł; dla studentów, słuchaczy i pracowników Uniwersytetu Medycznego w Łodzi obowiązuje zniżka 50 zł (200 zł).
Uczestnicy po zakończeniu programu otrzymają imienne certyfikaty.
Najlepsi absolwenci projektu będą mogli liczyć na wsparcie Centrum Innowacji i Transferu technologii w dalszym rozwoju swoich pomysłów.
Zgłoszenia uczestników do 23 września 2024!

Dołącz do świata innowacji już dziś!

<-- Poprzednie edycje -->

Kontakt:

AKC
mgr Anna Krzyżańska-Chybowska
Specjalista ds. wdrażania projektów
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).