Wynalazki Skutecznie Wdrożone

CIITT Uniwersytet Medyczny w Łodzi > Wynalazki Skutecznie Wdrożone

Na tej stronie znajdziesz wynalazki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także inne produkty, wdrożone na rynek z udziałem Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Po najechaniu kursorem na zdjęcia przeczytasz krótki opis, a link poprowadzi Cię to strony, na której możesz dokonać zakupu.
Oczyszczacz powietrza VENTUS został zaprojektowany do pomieszczeń zamkniętych do 150-300 m3, w których przebywa grupa osób w określonym czasie, a niewielki dystans fizyczny może sprzyjać transmisji wirusów (w tym COVID19), bakterii, grzybów między osobami. Urządzenie może być stosowane w pomieszczeniach, w których aktualnie przebywają ludzie.

Ventus 150 i 300

TorTex™ to światowej klasy środki ochrony indywidualnej z zastosowaniem unikalnej tkaniny o opatentowanym wzorze i właściwościach antybakteryjnych, w przypadku której naukowo udowodniono, że zapobiega 99,9% wirusów i bakterii oraz 20-krotnie zmniejsza ryzyko infekcji w porównaniu ze standardowymi tkaninami stosowanymi w środkach ochrony indywidualnej.

Fartuchy Tortex

System jest pierwszym polskim systemem umożliwiającym dokumentowanie prac pielęgniarskich oraz prowadzenie zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem międzynarodowych słowników ICNP zgodnie z rekomendacją Rady ds. e-Zdrowia w Pielęgniarstwie przy CSIOZ z dnia 11.09.2013r.

Dorothea

Dezynfektor HD 1001 - Urządzenie bazuje na układzie rur z odpowiednim drenażem, połączonych z pompą hydrauliczną, która uruchamia się przy pomocy czujników ruchu

HD 1001
wzór użytkowy Ru.072388

Płytka do zespalania złamań wyrostka kłykciowego z gałęzią żuchwy, po jego złamaniu na skutek urazu.

Płytka do zespalania złamań wyrostka kłykciowego z gałęzią żuchwy
patent Pat.220111

TPC® podobnie jak aparaty z zaporami zapobiega układaniu języka w nieprawidłowej pozycji, jednak jego działanie nie polega wyłącznie na blokowaniu przestrzeni dla języka, ale na jego pionizacji. Zapewnienie prawidłowej pozycji języka przez aparat TPC® jest możliwe dzięki specjalnie wyprofilowanej płycie, która w odcinku przednim jest wyprowadzana w zarejestrowanym zwarciu szczęki i żuchwy w stronę zębów siecznych dolnych. Powstały w ten sposób tunel wykorzystuje naturalny odruch poszukiwania przestrzeni przez język.

Pozycjoner języka TPC
wzór przemysłowy OHIM 002522268-0001

Zdrowyścig to edukacyjna gra planszowa skierowana do klas I-III, która łączy w sobie wszystkie elementy edukacji zdrowotnej w wieku wczesnoszkolnym. Składa się z planszy, kart aktywności oraz żetonów. Plasza podzielona jest tematycznie na pięść części: sen i odpoczynek, higiena jamy ustnej, higiena osobista, aktywność fizyczna i odżywianie. Kolorowe pola na planszy odpowiadają odpowiednim kolorom kart aktywności. Uczestnicy uczą się poprzez pokazywanie, rysowanie, opowiadanie czy odpowiadanie na pytania. Niezwykle istotną zaletą jest fakt, że wszyscy uczestnicy rozgrywki są bogatsi o nową wiedzę z zakresu edukacji zdrowotnej.

Zdrowyścig
wzór przemysłowy Wp.28605

Maskonur to kosz na śmieci, specjalnie zaprojektowany do tego, aby wyrzucając maseczki – pozbawiać je gumek.

Maskonur
wzór przemysłowy Rp.27633

Technologia wytwarzania związku ARGOPYRID – kompleksu soli srebrowej (I) z hydroksymetylową pochodną pirydyny oraz wykorzystanie nowo zsyntetyzowanego kompleksu o działaniu bakteriostatycznym i bakteriobójczym, w formie składników substancji leczniczych, kosmetycznych, lub substancji do użytku powierzchniowego o zastosowaniu szpitalnym.Związek ARGOPYRID wykazuje działanie ochronne – przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Związek wytwarzany zgodnie z oferowaną technologią charakteryzują się rozpuszczalnością w wodzie i alkoholu, stabilnością w temperaturze pokojowej.

Argopiryd
patent EP2848608

Piramida Zdrowego Stylu Życia to innowacyjne narzędzie dydaktyczne z Zakładu Rehabilitacji Psychospołecznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wykorzystywane w edukacji zdrowotnej. Tablica w formacie A2 prezentuje zasady zdrowego odżywania i rekomendacje na temat zdrowego stylu życia. Zawiera również opisy w brajlu, przez co jest  dostosowana do potrzeb osób słabowidzących. Na tablicy umieszczony jest również kod QR, który pozwala na odtwarzanie informacji w formie dźwiękowej.

Tablice tyflograficzne
wzór przemysłowy 3837608-0001

Znak towarowy największej Uczelni Medycznej w Polsce - Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Produkty z logo UMED
znak towarowy R.270064

Znak „JAKOŚĆ I INNOWACYJNOŚĆ” to rekomendacja, jaką mogą uzyskać produkty Twojej firmy po uprzednim potwierdzeniu ich właściwości przez  zespół ekspertów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Nasi naukowcy wykonają odpowiednie badania, przeanalizują dokumentację oraz sporządzą stosowne opinie o produkcie.

Logo Znak Jakości i Innowacyjności

Przedmiotem wynalazku jest przyrząd do mocowania płytki zespalającej do łączonych ze sobą odłamów złamanych kości, stosowany szczególnie przy zespalaniu wyrostka kłykciowego żuchwy i innych kości w miejscach z wąskim dojściem operacyjnym.

Przyrząd do mocowania płytki zespalającej odłamy złamanych kości, szczególnie płytki do zespalania złamań wyrostka kłykciowego żuchwy
patent Pat.233495

Zestaw 3 płytek o różnym kształcie i wielkości, służący do zespalania złamań wyrostka kłykciowego żuchwy

Mikropłytki ACP
wzór przemysłowy OHIM 002270462-0001, OHIM 002270462-0002, OHIM 002270462-0003

Znak towarowy największej Uczelni Medycznej w Polsce - Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Logo UMED
znak towarowy R.270064

płytka1

Płytka XCP
patent Pat.227706

Lampa przepływowa wirusobójcza/bakteriobójcza to mobilne urządzenie do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach. Urządzenie wykorzystuje ultrafioletowe promieniowanie UV-C o długości fali 254 nm, ponieważ ta długość jest najbardziej bójcza wobec DNA i  RNA wszelkich mikroorganizmów.

UV-C Energy

płytka2

Płytka dedykowana
patent Pat.229724

Standaryzacja i unifikacja procedur oraz uruchomienie w pełni funkcjonalnego oprogramowania wspierającego działalność Zakładu Patomorfologii, obejmujące m.in. identyfikację ciągów zdarzeń, inwentaryzację sprzętu, zasobów ludzkich oraz ilości procedur a w konsekwencji identyfikację i zobrazowanie procesów z wykorzystaniem notacji BPMN 2.0. W konsekwencji uruchomiono oprogramowanie zewnętrzne zintegrowane funkcjonalnie z oprogramowaniem klasy HIS.

Patomorfologia

Współredagowania wytycznych Dostępność Plus dla Ministerstwa Zdrowia

Dostępność Plus

Olej-z-czarnuszki-Olini

Olini Olej z czarnuszki

Olej-z-wiesiolka-Olini

Olini Olej z wiesiołka

Olej-lniany-Olini

Olini Olej lniany

Olej-dla-dziecka-Olini

Olini Olej dla dziecka

UMED-wielokwiat_1080x1080 (1)

Miód wielokwiatowy

truescreen wsw

TRUSCREEN

Olej-dla-kobiet-Olini

Olini Olej dla kobiet

olejek-zlodziei-3 (1)

Olejek Złodziei

Czekolini---krem-z-orzechow-arachidowych-z-kakao-i-bananami

Czekolini

Olej-dla-uczniow-Olini

Olini Olej dla uczniów

Ikonografia

Wizualizacja komunikacji – oferta DRSOZ

Olej-dla-serca-Olini

Olini Olej dla serca

oilatum

Oilatum Formuła Zaawansowana emulsja do kąpieli

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).