Katalog technologiczny

Tytuł:

ET-TOP-Holder (ETTH) – Nakładka na wierzchołek rękojeści laryngoskopu 

Status ochrony:

Numer zgłoszenia patentowego: P.440457 

Przedmiot:

Przedmiotem wynalazku jest nakładka na wierzchołek rękojeści laryngoskopu, przyrządu wykorzystywanego do laryngoskopii bezpośredniej.

Korzyści:

Wynalazek stanowi proste rozwiązanie techniczne – nakładkę na wierzchołek rękojeści laryngoskopu, której główną funkcją jest utrzymanie rurki intubacyjnej w zasięgu wzroku, w gotowości do zaaplikowania i z dala od zanieczyszczeń akcji ratowniczej. 

Rozwiązanie jest lekkie, elastyczne, poprzez zastosowanie wypustek w nasadzie na rękojeść – można je dostosować do różnego typu i rozmiaru laryngoskopu, ułatwia pracę operatorowi, nie utrudniając w żaden sposób wykonania zabiegu. 

Zastosowanie opisywanego rozwiązania wymusza konieczność wcześniejszego przygotowania właściwego sprzętu – 2 sekundy w porównaniu z nieokreślonym czasem przeznaczonymi na szukanie rurki. Po uwidocznieniu nagłośni powoduje maksymalnie skupienie się na prawidłowym umiejscowieniu rurki intubacyjnej w tchawicy, co przekłada się na skrócenie czasu i zwiększenie skuteczności procedury intubacji. Nakładka ma kształt koła od nasady (miejsce nałożenia na rękojeść laryngoskopu) i przechodzi w płaski prostokąt z otworem do zaczepienia uniwersalnej dla wieku pacjentka końcówki rurki intubacyjnej. Taka budowa powoduje, że operator ma w jednym miejscu i pod ręką wszystkie potrzebne przedmioty do intubacji.  

Etap prac:

Rozwiązanie zostało przetestowane w warunkach rzeczywistych.

Zastosowanie:

Usprawnienie zabiegów na drogach oddechowych w trudnych warunkach, w przypadku ograniczonych umiejętności personelu medycznego oraz w dbałości o zdrowie i życie pacjenta, ale również komfort pracy lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. 

Kontakt:

@:  sylwia.grzelak@umed.lodz.pl, tel.: 502 447 575 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).