Katalog technologiczny

Tytuł:

Kompozyt światłoutwardzalny

Status ochrony:

Zgłoszenie patentowe P.437328

Przedmiot:

Modyfikowany kompozyt światłoutwardzalny do odbudowy uszkodzonych tkanek zęba oraz do odzyskiwania prawidłowego kształtu zębów zniszczonych w wyniku działania próchnicy.

Modyfikowany kompozyt o zawartości 59% wagowych wypełniacza nieorganicznego (wariant 1.) ma postać płynną, zaś o zawartości 64% wagowych wypełniacza (wariant 2.) postać stałą.

Korzyści:

Zaproponowany skład przyczyni się do zapobiegania próchnicy wtórnej, polepszy wytrzymałość wypełnienia oraz ograniczy odkładanie się płytki bakteryjnej na jego powierzchni. Znacznie mniej przebarwiają się w wyniku spożywania naturalnych barwników zawartych w kawie, herbacie czy winie.

Etap prac:

Próbki kompozytów przebadane w zakresie działań mechanicznych, biologicznych oraz użytkowych.

Wykonanie próbek odbyło się w warunkach zgodnych z normą ISO 4049.

Zastosowanie:

Na rynku istnieje bardzo dużo różnych materiałów kompozytowych, które mają za zadanie odbudowywać utracone twarde tkanki zęba.

Niestety aktualne rozwiązania nadal w pełni nie rozwiązują wszystkich problemów pacjentów, takich jak na przykład: próchnica wtórna, niedostateczna wytrzymałość wypełnień, skłonność do przebarwień.

Kontakt:

@: anna.kolanowska@umed.lodz.pl, tel.: 502 447 575

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).