Katalog technologiczny

Tytuł:

„Piramida Zdrowego Stylu Życia wersja dźwiękowa z kodem QR” jako produkt z cyklu narzędzia dydaktyczne wykorzystywane w promowaniu zdrowego stylu życia wśród osób niewidomych i słabowidzących  

Status ochrony:

Przyznana ochrona EUIPO3837608-0001 

Przedmiot:

Piramida Zdrowego Stylu Życia to innowacyjne narzędzie dydaktyczne, autorstwa dr n. med. Magdaleny Wrzesińskiej z Zakładu Rehabilitacji Psychospołecznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wykorzystywane w edukacji zdrowotnej. Tablica w formacie A2 prezentuje zasady zdrowego odżywania i rekomendacje na temat zdrowego stylu życia. Zawiera również opisy w brajlu, przez co jest dostosowana do potrzeb osób słabowidzących. Na tablicy umieszczony jest również kod QR, który pozwala na odtwarzanie informacji w formie dźwiękowej. 

Korzyści:

Piramida Zdrowego Stylu Życia sprawdza się w różnych grupach odbiorców. Użytkownicy lepiej zapamiętują informacje dotyczące zachowań zdrowotnych. Narzędzie może być wykorzystywane do pracy z przedstawicielami każdej grupy wiekowej i osobami niepełnosprawnymi zarówno fizycznie, jak i intelektualnie. 

Etap prac:

Prezentowanie produktu na konferencjach i spotkaniach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym: Fundacja Misja Medyczna, konferencja „Zakończmy otyłość wśród dzieci i młodzieży!”; 10th IUHPE European Conference and International Forum for Health Promotion Reserch – Trondtheim, Norway; 11th EPH Conference, Ljubljana 2018; Health for All. ETC Public Health Summer Course, Perugia, Italy, July, 2018. 

Prezentowanie produktu na targach i spotkaniach biznesowych: Inkubator Innowacyjności +, Międzynarodowym Forum Inteligentnego rozwoju w Uniejowie; Międzynarodowa konferencja i wystawa REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2018. Otrzymane nagrody: narzędzie zostało docenione przez osoby z zewnątrz UM, co świadczy o jego innowacyjności i wpływie na rozwój społeczeństwa • Srebrny medal za wynalazek: Piramida Zdrowego Stylu Życia – innowacyjne narzędzie dydaktyczne w edukacji osób z niepełnosprawnością wzrokową.  

Międzynarodowe targi: Intarg Poland, Katowice, 2018. • Wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w zakresie wykorzystywania nowych technologii na rzecz osób z niepełnosprawnościami za tablicę tyflograficzną „Piramida zdrowego stylu życia – wersja QR” dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzrokową. – Kongres Gospodarki Elektronicznej, październik 2021. • dr hab. n. o zdrowiu Magdalena Wrzesińska, profesor UM została powołana decyzją Ministra Edukacji i Nauki na eksperta Komisji Ewaluacji Nauki. 

Zastosowanie:

Narzędzie może być wykorzystywane do pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, seniorami czy osobami niepełnosprawnymi zarówno fizycznie, jak i intelektualnie. 

Kontakt:

@:  sylwia.grzelak@umed.lodz.pl, tel.: 502 447 575 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).