Katalog technologiczny

Tytuł:

Urządzenie dopobierania i analizy parametrów krwi (Ring gazometryczny)

Status ochrony:

Zgłoszenie patentowe europejskie EP20163204.9

Przedmiot:

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do analizy parametrów krwi, znajdujące zastosowanie zwłaszcza podczas automatycznego pobierania krwi i analizy jej parametrów w warunkach pozaszpitalnych i bez udziału personelu medycznego.

W szczególności przedmiot wynalazku może być wykorzystywany w tak zwanej telemedycynie, a więc do kontroli i monitorowania pacjenta przebywającego w domu.

Celowym jest, gdy wymienny moduł ma postać obrotowego pierścienia, w którym znajdują się cztery segmenty, przy czym wyjście każdego z tych segmentów zabezpieczone ruchomą przesłoną zorientowane jest do wnętrza pierścienia.

Korzyści:

Celem wynalazku jest rozwiązanie problemu występującego przy realizowaniu leczenia i monitorowaniu jego efektów, gdzie użytkownik wykonuje analizę parametrów krwi w warunkach domowych, bez udziału personelu medycznego i bez stałego nadzoru nad efektami leczenia.

Etap prac:

W trakcie – budowa funkcjonalnego prototypu (MVP).

Zastosowanie:

Telemedycyna, opieka koordynowana

Kontakt:

@: lukasz.miernik@umed.lodz.pl tel.: 502 447 575

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.