CIITT Uniwersytet Medyczny w Łodzi > Dział Rozwoju Systemów Opieki Zdrowotnej
_MG_1009_pp
mgr Łukasz Łukawski
Kierownik Działu Rozwoju Systemów Opieki Zdrowotnej
Phone: +48 604 497 756
kieliszek
mgr Magdalena Rybak
Dział Rozwoju Systemów Opieki Zdrowotnej - Specjalista ds. Opieki Koordynowanej
_MG_1019_pp
mgr Konrad Socha
Dział Rozwoju Systemów Opieki Zdrowotnej - Specjalista ds. opieki koordynowanej

O Sekcji

 

Dział Rozwoju Systemów Opieki Zdrowotnej powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę wprowadzania zupełnie nowych rozwiązań lub modyfikacji obecnych istniejących w polskim systemie opieki zdrowotnej. Celem strategicznym Działu jest reforma, rozwój i doskonalenie systemu świadczenia usług zdrowotnych w całym kraju.

Zajmujemy się w szczególności wdrażaniem innowacji w różnych obszarach opieki zdrowotnej. Innowacje, o charakterze technologicznym, ale także organizacyjnych. W kontekście innowacji technologicznych dział wspiera Startupy z obszaru medtech, oraz stwarza perspektywy rozwoju telemedycyny w Polsce. W kontekście innowacji organizacyjnych we współpracy z ekspertami, przedsiębiorstwami i organizacjami rządowymi przygotowuje i wdraża skoordynowany model opieki.

Pracownicy działu specjalizują się w tworzeniu zapisów procesowych w notacji biznesowej BPMN 2.0, tworzeniu algorytmów diagnostycznych i terapeutycznych dla środowiska medycznego, a także pacjentów i ich rodzin, opiekunów. Algorytmy te stanowią wytyczne i zalecenia dotyczące prowadzenia wybranych jednostek klinicznych, w szczególności w odniesieniu do wszystkich chorób przewlekłych. W rezultacie Sekcja dąży również do budowania kompetencji pracowników Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w zakresie zarządzania procesami, budowania kompetencji środowiska medycznego w zakresie komunikacji z pacjentem i umacniania jego roli w system opieki zdrowotnej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).