Katalog technologiczny

Tytuł:

Sposób wytwarzania protezy do chirurgii rekonstrukcyjno-odtwórczej

Status ochrony:

Patent nr 238316 

Przedmiot:

Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania protezy do chirurgii rekonstrukcyjno-odtwórczej, z użyciem biomateriału – celulozy mikrobiologicznej, wytworzonej w wyniku hodowli stacjonarnej bakterii Gluconobacter xylinus, obejmujący modelowanie przestrzenne protezy oraz jej modyfikację poprzez kąpiel w ługu sodowym. Przedmiotem zgłoszenia jest również proteza do chirurgii rekonstrukcyjno-odtwórczej otrzymana powyższym sposobem, w szczególności proteza małżowiny usznej.

Korzyści:

Doskonała wytrzymałość i biokompatybilność protezy otrzymanej sposobem według wynalazku, skuteczna metoda kształtowania i modyfikacji, potwierdzona przeprowadzoną procedurą wszczepiania protezy u zwierząt i prowadzonej przez 720 dni obserwacjom. Pozytywny wynik dotyczący sprężystości i integralności strukturalnej protezy.  

Etap prac:

Przeprowadzona optymalizacja procesu otrzymywania membrany celulozowej, modelowania przestrzennego protezy, modyfikacji protezy w ługu sodowym, przeprowadzone badania na zwierzętach

Zastosowanie:

Szeroki zakres wykorzystania w wyrobach dla zastosowań medycznych: wytwarzanie protez mających zastosowanie w chirurgii rekonstrukcyjno-odtwórczej 

Kontakt:

@:  sylwia.grzelak@umed.lodz.pl, tel.: 502 447 575 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.