Katalog technologiczny

Tytuł:

Transiluminator Vis 

Status ochrony:

W trakcie zgłoszenia patentowego 

Przedmiot:

Przedmiotem wynalazku jest transiluminator pozwalający na obrazowanie, w świetle widzialnym (Vis), żeli poliakrylamidowych po elektroforezie, barwionych Coomassie blue bądź srebrem, oraz membran PVDF po barwieniu kolorymetrycznym w badaniach Western Blott. 

Korzyści:

Wynalazek stanowi urządzenie o małych gabarytach, co umożliwia łatwy transport zależny od potrzeb pracy. Urządzenie nie emituje szkodliwego światła UV, wyposażone jest w energooszczędne żarówki LED oraz regulator natężenia światła. Posiada uchwyt na telefon/aparat fotograficzny, dzięki czemu ułatwia dokumentowanie wyników badań. Wykonane zdjęcia żeli barwionych srebrem analizowane programem ImageJ wskazały na lepszą jakość prążków i mniejsze tło w porównaniu do tych wizualizowanych przy użyciu transiluminatora UV z nakładką konwertującą. Ze względu na podstawowe funkcjonalności i małe gabaryty urządzenie jest znacznie tańszą alternatywą do standardowych transiluminatorów. 

Etap prac:

Wykonano prototypowe urządzenie służące do analizy żeli w laboratorium twórców. Planowane jest dopracowanie techniczne i wizualne prototypu. 

Zastosowanie:

Urządzenie znajdzie swoje zastosowanie na każdym etapie badań w jednostkach badawczo-naukowych, w których podstawowymi metodami laboratoryjnymi są łańcuchowa reakcja polimerazy (PCR), elektroforeza żelowa białek, czy Western Blott 

Kontakt:

@:  sylwia.grzelak@umed.lodz.pl, tel.: 502 447 575 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).