CIITT Uniwersytet Medyczny w Łodzi > Zakład Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej

Zakład Biostatystyki i Medycny Translacyjnej, założony w 2016 roku i zarządzany przez dr. hab. n. med. Wojciecha Fendlera prof. UM, składa się z zespołu młodych, utalentowanych naukowców, którzy wdrażają najbardziej aktualne metody analizy danych do badań medycznych. Wykorzystanie naszych umiejętności a także najnowszych narzędzi z dziedzin biologii molekularnej oraz informatyki w inter- i multidyscyplinarnych badaniach, pozwala nam poszukiwać odpowiedzi nawet na najbardziej skomplikowane problemy kliniczne.

Nasz zespół, będąc w samym sercu Polski, współpracuje z placówkami z całego kraju – z uczelniami medycznymi oraz politechnikami z Łodzi, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Białystoku. Nasze dążenie do doskonałości na polu badań i rozwoju w medycynie umożliwiło nam zainicjowanie współpracy z licznymi ośrodkami zagranicznymi takiej sławy jak Dana-Farber Cancer Institute w Bostonie, MA, USA. Nasza grupa składa się z wysoce wykwalifikowanych lekarzy/biostatystyków, dzięki czemu zapewniamy klientom pierwszorzędne doradztwo w zakresie metodologii badań dodatkowo wzbogacając wyniki analizy statystycznej o klinicznie istotny kontekst.

W rozwoju naszego zakładu kluczowe są takie działy medycyny jak onkologia, genetyka oraz zaburzenia metaboliczne, jednak nasze usługi znajdują zastosowanie w większości gałęzi nauk biomedycznych.

Dodatkowo, wykorzystując interdyscyplinarne umiejętności członków zespołu przygotowujemy i wdrażamy rozwiązania pozwalające na automatyzację prostych analiz lub powtarzalne stosowanie w praktyce wytworzonych modeli statystycznych w formie kalkulatorów lub stron internetowych z modułem obliczeń/predykcji. Nasz zakres działań obejmuje również techniki analiz typu data-mining z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji.

KONTAKT:

Dr. hab. n. med., Wojciech Fendler prof. UM
Kierownik Zakładu Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej
Mazowiecka 15, 92-215 Łódź, Polska
e-mail: wojciech.fendler@umed.lodz.pl, wojciech_fendler@dfci.harvard.edu
https://biostat.umed.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.